Posun vpravo
czdeen
Posun vlevo

VÍTEJTE V HRADU LITOMĚŘICE

Bývalý gotický hrad je perlou královského města Litoměřice. Nachází se přímo v jeho historickém jádru, pouze několik desítek metrů od Mírového náměstí. Zásadním způsobem rekonstruovaný objekt pocházející ze 14. století byl slavnostně otevřen 4. března roku 2011. Stalo se tak zásluhou dotace z Regionálního operačního programu Severozápad. Litoměřice z něj získaly částku ve výši 137,8 milionu korun, dalších zhruba 28 milionů korun představoval vlastní podíl města.Srdcem hradu je moderní expozice, která je turistickou atrakcí nejen pro milovníky dobrého vína.Zájemci mohou navštívit i degustační prostory s původní kamennou dlažbou a klenutými stropy navazujícími na sklepní prostory, v nichž se nachází archiv vín. Zásluhou hradu se Litoměřice stávají centrem kongresové turistiky. Umožňuje to moderně vybavený konferenční sál se zachovalými gotickými artefakty. Atraktivní prostory nabízí i salonek propojený s historickým monumentem kaple ze 14. století, ve které se dle dochovaných historických pramenů modlil i Karel IV. Součástí hradu je i stylová Hradní vinárna se vstupem z ulice Na Valech.

Hrad Litoměřice je díky své multifunkčnosti a atraktivní poloze ideálním místem nejen pro pracovní jednání, ale i místem pro kulturní a společenské události. Kongresové prostory jsou bez bariér, parkoviště se nachází 30 metrů od objektu. Výhodná je poloha města vzhledem k Praze, kam se po dálnici lze dostat za 45 minut. Cesta do Ústí nad Labem pak trvá přibližně 30 minut.  Průběh konferencí a jednání lze zpestřit prohlídkou expozice věnované českému vinařství a uspořádáním degustace, ať již řízené nebo volné. Stravování na vysoce kvalitní úrovni zajistí personál Hradní restaurace, jež je součástí objektu. Volné chvíle lze vyplnit prohlídkou atraktivních částí královského města Litoměřice. Na historické jádro města můžete pohlédnout z ptačí perspektivy z vyhlídkové věže Kalich nebo z věže katedrály svatého Štěpána. Toužíte-li po ojedinělém zážitku, můžete plout na palubě lodi Porta Bohemica labským údolím, podél kterého se vinou nádherné vinice. Zdejší oblast je vyhledávaná i milovníky cykloturistiky.  

KONFERENČNÍ  SÁL

Zásluhou moderního konferenčního sálu hradu se Litoměřice vrývají do povědomí i jako centrum kongresové turistiky. Umožňuje to moderně vybavený konferenční sál pro 180  osob se zachovalými gotickými artefakty a zajímavým průhledem do stropní části objektu. Prostorám, které jsou bezbariérové, dominují původní gotická okna. Část okenních výklenků je využita jako místo k sezení.Atraktivní prostory umožňují pořádání kongresů, konferencí, výstav, prezentací firem, firemních akcí, recepcí, koncertů, módních přehlídek nebo svatebních obřadů. Sál disponuje veškerou moderní technikou (plátno, projektor, překladatelské kabiny, zařízení pro videokonference atd.).  Součástí pronájmu je bezplatné WI-FI připojení. Kapacita při divadelním osazení je maximálně 170 osob. Variabilní nábytek umožňuje několik možností pro uspořádání sezení. K dispozici je podium o velikosti 3,9 m x 3 m.Nebude-li kapacita reprezentačních prostor dostačující, mohou organizátoři akce využít i služeb sousedního domu kultury s kapacitou sálu 660 míst. Hrad je totiž s kulturním domem, kde se například konalo v rámci českého předsednictví v Radě ministrů i jednání ministrů dopravy zemí Evropské unie, propojen. 

PŘEDSÁLÍ

Vzdušné zázemí pro výstavu či catering. Umístění panelů s výstavními kousky, prostor pro vernisáže či menší společenské události.

SALONKU VTISKLA PUNC ORIGINALITY GOTICKÁ KAPLE

Atraktivní reprezentační prostory salonku jsou propojeny s historickým monumentem kaple ze 14. století, ve které se dle dochovaných historických pramenů modlil i Karel IV. Objevena byla náhodně při rekonstrukci hradu, stejně jako historické sklepení a vstupní portál do hradu. Kaple je dominantou salonku s kapacitou třinácti míst k sezení a jedenácti míst k stání, případně sezení, umístěných na ochozu. Svým charakterem je vhodná pro jednání komornějšího rázu. V rámci zasedání Visegrádské čtyřky zde například v úzkém kruhu diskutovali ministři obrany zemí Visegrádské čtyřky. Salonek je vybavený promítací technikou, plátnem a  WI-FI připojením. Součástí pronájmu je zázemí kuchyňky, kde lze připravit kávu a občerstvení. Místnost je vybavena atypickým nábytkem. Židle z dubového dřeva nápadně připomínají vinné sudy. 

HRADNÍ RESTAURACE

Hradní restaurace a vinárna, jejíž vchod se nachází na druhé straně Hradu z ulice Na valech, nabízí klidné posezení v jedinečných historických sklepních prostorách gotického hradu. V letním období můžete posedět i na předzahrádce přímo před Hradem. Těšit se zde můžete z tradiční české kuchyně i z kulinářských specialit. Hradní vinné sklepy nabízejí ta nejkvalitnější česká i moravská vína. Jídelní lístek se stálou nabídkou jídel naleznete ZDE (možnost výběru i z denního obědové menu).

 

Virtuální prohlídku naleznete ZDE.

 

Hrad Litoměřice naleznete na portálu firemniakce.cz.

 

Profil Hradu Litoměřice naleznete na cestovatelském serveru TripAdvisor!