Posun vpravo
czdeen
Posun vlevo

 

PROSINEC

5.-18.12. Výstava "10 inspirací Karla IV."

K 700. výročí narození Karla IV. připravil spolek Otec vlasti Karel IV. bannerovou výstavu o inspirativní osobnosti Karla IV., která po celý rok putuje po místech (městech obcích, hradech, tvrzích, církevních památkách, aj.) spojených přímo s osobou Karla IV.

Prostřednictvím výstavy budeme rozvíjet a inspirovat se nejznámější postavou naší historie, poznáme Karla IV. jako vizionáře, myslitele, vzdělance, mecenáše, budovatele, státníka, cestovatele, hospodáře, křesťana a diplomata. Těchto 10 vlastností dává dohromady právě 10 INSPIRACÍ KARLA IV.

Texty jsou zpracovány čtivou formou, doplněné tématickými fotografiemi.

Výstava je přístupná volně, denně od 9 do 17 hodin v předsálí Hradu Litoměřice.

 

16.12. Povídání o víně Vinné sklepy Kutná Hora

Vinné sklepy Kutná Hora svou činností obnovují zašlou slávu a dlouholetou tradici pěstování révy vinné na Kutnohorsku. Vína produkovaná ve Vinných sklepech Kutná Hora jsou pravidelně zastoupena v Národním salonu vín České republiky, kde se umisťuje pouze 100 nejlepších vín z Moravy a Čech.

Degustace proběhne v degustační místnosti v historických sklepních prostorách gotického hradu, vstup z ulice Na Valech.

Nutná rezervace míst na recepci Hradu: Tyršovo náměstí 68, Litoměřice; +420 416 536 155; recepce@litomerice-info.cz.

Cena vstupného činí 250 Kč

 

LEDEN 2017

Výstava „Cesta kolem světa“ - fotografie z cest hraběte Lažanského z roku 1929

Mladý hrabě Lažanský z Bukové podnikl v roce 1929 turistickou plavbu kolem světa na palubě luxusního zaoceánského parníku Resolute rejdařské spoječnosti HAPAG. Cesta kolem světa začala v lednu a končila v květnu v New Yorku a během této plavby nabídla návštěvu 37 přístavů, 59 měst ve 25 zemích. Z cesty kolem světa, kterou připomíná tato výstava, si hrabě kromě velkého množství vlastních záběrů přivezl i snímky z produkce palubního profesionálního fotografa, zaměstnance společnosti HAPAG, který fotografoval převážně památky a následně fotografie distribuoval cestujícím přímo na lodi.